Nagłówek Napis

Rozstrzygniecie konkursu ?MISTRZ ODZYSKU"

Dnia 21.04.2016r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ?MISTRZ ODZYSKU? zorganizowanego przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Lubrzy we wszystkich placówkach Gminnego Przedszkola Publicznego w Lubrzy w ramach akcji proekologicznej.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ,,MISTRZ ODZYSKU” w ramach zebranych baterii

1 miejsce przedszkole w Dytmarowie

2 miejsce przedszkole w Trzebinie

3 miejsce przedszkole w Nowym Browińcu

4 miejsce przedszkole w  Lubrzy

Wszystkie przedszkola nagrodzone zostały interaktywnym spektaklem muzycznym pt.: „Zielony Kopciuszek” oraz nagrodami rzeczowymi w postaci zabawek do piaskownicy oraz balonów.

Pani Dyrektor, grono pedagogiczne oraz dzieci Gminnego Przedszkola Publicznego w Lubrzy bardzo dziękują Panu Dyrektorowi oraz wszystkim pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Lubrzy za nagrody oraz piękny spektakl proekologiczny.

Spektakl “Zielony Kopciuszek” ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci miały okazję utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w Naszej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

Spektakl przedstawiał okrutny los Kopciuszka mieszkającego z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Kopciuszek dbający o ład i porządek nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Staną oni na wysokości zadania, by wszystko potoczyło się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwala Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie jednak z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryska o północy. Dlaczego? Bo królewicz okazuje się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Dzieci pomagają Księciu odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze. I żyli długo i szczęśliwie!!!:)

Powrót do wyboru aktualności