Nagłówek Napis

DZIEŃ MARCHEWKI

W piątek 21 października 2016 w przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie, przedszkolaki obchodziły urodziny marchewki.

     W tym dniu  w ubiorach przedszkolaków, oraz wychowawczyń dominował kolor pomarańczowy.  Solenizantkę przywitano  inscenizacją piosenki „Na marchewki  urodziny"  w wykonaniu  grupy starszaków. Dzieci wysłuchały  ciekawostki  o marchewce, miedzy innymi dlaczego warto chrupać marchewkę oraz poznały  jej odżywcze walory i   sposoby  wykorzystania.  Następnie odbyły się konkursy i zabawy, oczywiście z marchewką w roli głównej. Była  zabawa zręcznościowa - zajączki na polu marchewkowym (zbieranie w rękawicach kucharskich dla utrudnienia), oraz marchewka w koszyku, czyli rzucanie marchewek do celu.   Odbył  się również konkurs na marchewkową królową i  marchewkowego króla. W dalszej części uroczystości dzieci tańczyły przy warzywnych piosenkach.     Nie zapomnieliśmy także   o torcie dla naszej solenizantki, był wyjątkowy bo marchewkowy, zaśpiewaliśmy  „Sto lat”,  a  toast wznieśliśmy marchewkowym sokiem.   Za udział w konkursach i zabawach wszystkie dzieci  zostały odznaczone marchewkowymi medalami.  Na zakończenie miłego dnia dzieci wyklejały  wydzieranką  z bibuły urodzinowe marchewki.

Wszystkie dzieci obiecały, że będą zjadać to pyszne warzywo. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy… dostarczył wszystkim dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.

Dziękujemy rodzicom, którzy bardzo poważnie potraktowali marchewkowy temat    i przygotowali piękne przebrania swoim dzieciom.

Zapraszamy do oglądania Naszej galerii.

Powrót do wyboru aktualności