Nagłówek Napis

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 23.11.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach ?Światowego Dnia Pluszowego Misia?. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem ? Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, żółte i kolorowe. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie” „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Za udział we wspólnej zabawie dzieci zostały nagrodzone dyplomami  i misiowymi medalami oraz słodkim małym co nieco w postaci misiowego ciasteczka.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Powrót do wyboru aktualności