Nagłówek Napis

Pasowanie na Przedszkolaka

Podczas uroczystości pasowania dzieci zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani dyrektor przedszkola z pomocą magicznego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i rożek obfitości.


      Z okazji „Pasowania na Przedszkolaka” Rodzice z Naszego Przedszkola przygotowali dla wszystkich dzieci muzyczno – teatralną niespodziankę, którą było przedstawienie utworu Juliana Tuwima ,,Rzepka, przygotowane pod kierunkiem nauczycielki pani Krystyny Ziemba. Rodzice, którzy wzięli udział  w inscenizacji znanego wszystkim utworu wykazali się wielkimi zdolnościami aktorskimi.

           Przedstawiony utwór ,,Rzepka” J. Tuwima nie wymagał  co prawda od naszych aktorów nauki tekstu na pamięć, ale występujący tam rodzice doskonale wcielili się w swoje role, przedstawiając charakter postaci poprzez gest, mimikę, ruch i oczywiście urzekający kostium. Musimy przyznać, że nasi rodzice wykazali się wielką odwagą i pomysłowością  w naśladowaniu odgłosów i gestów odgrywanej postaci, a także w doborze kostiumu. Nasi aktorzy bardzo rozbawili dziecięcą publiczność, szczególnie właściwie dobraną muzyką do danej postaci, odgrywaną rolą, jak również tym, że dzieci mogły się włączać do zabawy poprzez taniec np. ,,Kaczuszki, oraz śpiewanie znanych melodii i przebojów.                               Rodzicom bardzo zależało, aby przygotowana niespodzianka  dla ich dzieci się udała.

Miła i wesoła atmosfera, burzliwe oklaski i skacząca publiczność dzieci były dowodem na to, że rodzice spełnili ich oczekiwania.

 

W poszczególne role wcielili się:

Rzepka – Kamila Kiebzak

Dziadek – Jacek Faliński

Babcia – Katarzyna Ziemba

Wnuczek – Joanna Krachel

 Szczeniaczek Mruczek – Agnieszka Moskal

Kicia – Justyna Pasternak

Kurka – Alina Murzyn

Gąska – Ewa Stachelek

Biedronka – Ewelina Bąk

Żabka – Wioletta Fabianowicz

Bociek – Monika Pokornicka

Kawka – Katarzyna Maciuch

 

Powrót do wyboru aktualności