Nagłówek Napis

Matematyczna Olimpiada w grupie starszaków

Dnia 28.02.2018r. w grupie starszaków „Mali Odkrywcy” odbyła się Matematyczna Olimpiada.

 

W konkursie   grupa została podzielona na dwie  drużyny. Pierwsza grupa   reprezentowała drużynę „Żółtych”, a druga  grupa „Niebieskich”. Każda drużyna wyłoniła  swojego kapitana, który po rozwiązaniu danego zadania udzielał odpowiedzi. Kapitanem  „Żółtych”  została Sonia Stachelek, natomiast   „Niebieskich” został  Michał Rogowski.     

 Dzieci między innymi miały za zadanie :  przeliczać  figury geometryczne na obrazkach, poruszać się po planszy  pod dyktando drugiej osoby z wykorzystaniem kodu trasy,  dodawać i odejmować na konkretach  i w pamięci  (z wykorzystaniem kostki, kartoników z liczbami, domina liczbowego), rozwiązać zadanie tekstowe,  stosować w praktyce określeń czasowych,  układać  rytmy i mierzyć długość taśmy za pomocą pasków .

Za  poprawnie wykonane   zadane  drużyna otrzymywała punkty. Mimo iż konkurencje nie były łatwe, przedszkolaki radziły sobie z nimi doskonale. Na koniec wszyscy  policzyliśmy punkty. Każdy z uczestników   za zaangażowanie, zdolności i trud rozwiązywania matematycznych zadań otrzymał dyplom, medal i słodki upominek. Na konkursie nie zabrakło oczywiście pani Dyrektor, która nadzorowała właściwy jego przebieg.

Gratulujemy małym matematykom i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie!

 

 

Powrót do wyboru aktualności