Nagłówek Napis

Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna dla wielu z nas to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich a w szczególności przez dzieci.

 

     Przedszkolaki na nadejście  wiosny przygotowywały się już wcześniej, natomiast 21 marca przywitały ją kolorowo i wesoło. Kilka dni przed tym wielkim wydarzeniem dzieci   uczyły się piosenek  i  wierszyków  o wiośnie,  robiły wiosenne prace plastyczne i pomagały w dekorowaniu sali. Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień dzieci przybyły do przedszkola  w dobrych humorach i pięknych   wiosennych strojach z  kukłami Marzanny.

   Dzień ten był pełen atrakcji i rozpoczął się od wyjścia do GOK-u i  obejrzenia przez dzieci przedstawienia teatralnego  pt.” Wiosenna przygoda Tymoteusza”.  Kolejnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było wspólne wyjście do pobliskiego Urzędu Gminy, gdzie zostaliśmy obdarowani cukierkami.

      Następnie wszyscy wybraliśmy się  barwnym korowodem  z wiosennymi gaikami  ulicami wsi, aby powitać wiosnę. Głośnymi okrzykami,  śpiewem   oraz grą na instrumentach  pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę.

Po zakończeniu pochodu pozostawiliśmy  kukły Marzanny przed przedszkolem i tym akcentem pożegnaliśmy zimę.  

 

 

Powrót do wyboru aktualności