Nagłówek Napis

Pierwsza pomoc dla najmłodszych - spotkanie z Ratownikiem Medycznym

20.04.2018r. w Naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny Pan Kamil Gąsior

 

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się  w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój,  w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
     Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń. Dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się  z dostępnymi środkami opatrunkowymi.  Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej  i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.  Najciekawszym  a zarazem ważnym punktem  spotkania były ćwiczenia  z  pierwszej pomocy przedmedycznej.  Poza  tym  dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych.

 Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".

To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo  ważne spotkanie. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

Powrót do wyboru aktualności