Nagłówek Napis

Spotkanie z Panią Weterynarz

14 maja w naszym przedszkolu odbyło się bardzo interesujące spotkanie. Dzieci z grupy starszaków miały możliwość porozmawiania z panią weterynarz Aliną Murzyn, która pracuje w Gabinecie Weterynarii w Prudniku.

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania  zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw  humanitarnych  w  stosunku do zwierząt..

Pani Alina  opowiadała o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz codziennej pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt  i obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny po każdej zabawie z pupilem musimy  myć ręce. Przedszkolaki  brały aktywny udział w spotkaniu,  szukały odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości   dotyczące  pielęgnacji zwierząt, chorób które je dotykają, sposobów leczenia.  

Dzieci podziękowały pani weterynarz  piosenką.  Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pozwoliło uczestnikom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Może przez to ktoś odkryje w sobie jakieś predyspozycje do tego zawodu, jakieś pasje- kto wie ? Serdecznie dziękujemy pani Alinie za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć.

Powrót do wyboru aktualności