Nagłówek Napis

Starszaki w Bibliotece

Dnia 13 czerwca grupa starszaków „Mali Odkrywcy” odwiedziły Bibliotekę w Lubrzy.

 

 Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe         i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

      Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci chętnie rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły.

     Na koniec spotkania czekała na nas niesamowita niespodzianka. Spotkanie z  pisarzem  Panem Piotrem  Charczukiem  autorem książki dla dzieci pt.”Grypula”, którą Pan Piotr przeczytał przedszkolakom.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy   i małym upominkiem  otrzymanym na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki  wręczyły paniom   laurkę i złożyły życzenia z okazji „Dnia Biblioteki i Bibliotekarzy” .  

Powrót do wyboru aktualności