Nagłówek Napis

Wizyta Pszczelarza

W dniu 19 czerwca 2019 przedszkolaki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swą wiedzą podzielił się niezwykły gość – tato naszych przedszkolaków Hani i Zosi - Miłośnik Pszczelarstwa Pan Paweł.

Zaproszony pszczelarz przybył do naszego ogrodu przedszkolnego  w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci  w trakcie spotkania zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół.  Poznały fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół. Miały przyjemność zobaczyć strój pszczelarza  oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.
Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.
Dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały świece wykonane z pszczelego wosku, słoiczek miodu, oraz   książeczki z opowiadaniami i wierszami o pszczołach.

Powrót do wyboru aktualności