Nagłówek Napis

„SÓWKI” DO PRACY :)

Drodzy rodzice, ostatnio w przedszkolu rozmawialiśmy o zmianach zachodzących wiosną w ogrodzie i naszym najbliższym otoczeniu. Dzieci na podstawie własnej wiedzy i doświadczeń opowiadały o zwiastunach wiosny. Wysłuchały opowiadania „O żółtym tulipanie”, dzięki któremu dowiedziały się jak przebiega proces rozwoju i wzrostu rośliny. Samodzielnie zasadziły fasolkę, rzeżuchę i cebulę, założyły małą przedszkolną uprawę. Ze względu na zaistniałą sytuację proszę więc, aby założyli Państwo z dziećmi takie hodowle w domu umożliwiając im obserwacje wzrostu tych roślin. Sówki ostatnio poznały literkę c na podstawie wyrazu cebulka i uczestniczyły w wielu zabawach językowych, utrwalając jej zapis i miejsce w wyrazach. Możecie Państwo obejrzeć z dzieckiem albumy o ptakach powracających na wiosnę, film o budzącej się przyrodzie. Dziecko powinno próbować samodzielnie odczytywać nazwy ptaków, kwiatów. Z zadań matematycznych można podczas wspólnych zajęć przeliczać przedmioty codziennego użytku i dodawać różne obiekty.

W DNIACH 23-27.03.2020r.
TEMATYKA ZAJĘĆ „WITAJ WIOSNO”

W tym tygodniu kontynuacja rozmów o wiosennych zmianach w przyrodzie, o rozkwitających pączkach, powracających ptakach.

Zachęcam do przeczytania dzieciom opowiadania „Tajemniczy Lot”, z którego dowiedzą się w jakiej kolejności przylatują ptaki na wiosnę, jak wygląda czapla, skowronek i trznadel, co to znaczy, że wiosna „wybucha”.

 • Kontynuując „wiosenną matematykę”
  „Rachunki pani Wiosny”- dzieci słuchają zagadek matematycznych (zawartych w wierszu), wykonują obliczenia przy użyciu klamerek i papierowych tacek. Przyczepiają do talerzyka tyle klamerek ile kwiatów pojawia się we fragmencie wiersza. Ćwiczenie dodawania w zakresie 10.
 • „G jak globus”- ćwiczenie analizy i syntezy sylabowej, wprowadzenie litery g i G, zaprezentowanie sposobu pisania literek, zwrócenie uwagi na kierunek pisania litery.
 • „Barwne kwiaty”- praca plastyczna wykonana dowolną techniką:
  -malowanie na białej kartce farbami, tworząc tło w jednym wybranym kolorze, lub
  -wydzieranie, wypełnianie kolorowym papierem konturu kwiatków, lub
  -przyklejanie ziaren zbóż i słonecznika, na kolorowej kartce są wydrukowane kwiaty oraz ramka, należy przykleić nasiona tylko na linii wyznaczającej kwiat i ramkę.

Opowiadanie i wiersz dostępne w poniższym linku: https://drive.google.com/open?id=1BE75PC7ylBA3EvwIoqhMyfO3WpAJcU2O

Proponuję, abyście się Państwo podzielili z nami efektami pracy Waszych dzieci przesyłając nam ich zdjęcia na adres e-mail przedszkola, a my umieścimy je na stronie. Zachęcam i życzę wszystkim dużo zdrówka! :) 

Powrót do wyboru aktualności