Nagłówek Napis

Propozycje pracy dla dzieci 3-4 letnich od 27.04 do 30.04.2020r.

Dzień dobry drogie dzieci i drodzy Rodzice!! Zapraszam was w tym tygodniu do zapoznania się z nowym tematem. Będziemy wspólnie uświadamiali sobie jak ważne jest dla nas wszystkich najbliższe otoczenie- czyli nasze środowisko, w którym przebywamy i żyjemy na co dzień. Będę również zachęć was do dbania o nie i nauczymy się wspólnie czego nie należy robić, żeby czuć się dobrze w naszym najbliższym środowisku, które nas otacza.

Temat tygodniowy: Dbamy o naszą planetę

1.Posłuchaj piosenki. Możesz się jej uczyć w wolnej chwili.

https://youtu.be/pRNtFXew_VE

2. Słuchanie wiersza D. Klimkiewicz „Co to jest ekologia” i rozmowa na temat treści wiersza ( co to jest ekologia, czy możemy niszczyć środowisko, w jaki sposób możemy o nie dbać).

Co to jest ekologia?

Ekologia – mądre słowo

a co znaczy - powiedz sowo?

Sowa chwilę pomyślała

I odpowiedź taką dała:

„To nauka o zwierzakach,

lasach, rzekach, ludziach, ptakach.

Mówiąc, krótko w paru zdaniach

O wzajemnych powiązaniach.

Między nami, bo to wszystko

To jest nasze środowisko.

Masz je chronić i szanować”

- powiedziała mądra sowa…

3. Obejrzenie bajeczki ekologicznej  

https://www.youtube.com/watch?v=PYd88-RyaLs    

4.  Zapraszam Was na wesołą zabawą ruchową pod hasłem: „Maszynista Zuch” https://youtu.be/i76ClBnx2Ik  Bardzo proszę – zaproś  domowników do wspólnej zabawy. Zaczynamy!!

5. Gra "Segregujemy"  https://learningapps.org/watch?v=pgvqvh97n20&fbclid=IwAR07gQshrYaWIbzGmiUmJKZKbHliZTNawS08F1dFSB-s8-iKuJ6TK2o56tU

6. Wykonanie „Ekoludka” z surowców wtórnych ( np. rolki po papierze, kolorowych gazet, pudełek po produktach spożywczych, butelek plastikowych, nakrętek, itp.).

 

Powrót do wyboru aktualności