Nagłówek Napis

Andrzejki w przedszkolu

„Czary mary – czary mary - uuu; hokus pokus, hokus pokus - kszsz abrakadabra, abrakadabra - bum”

Tymi słowami dzieci z przedszkola rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sal, zagadkowe rekwizyty, ukryte koperty sprawiły że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przy świetle świec, gdy magia zaczęła unosić się w powietrzu rozpoczęto ekscytujący dzień wróżb i tańców.

Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „studnia marzeń”, „magiczne kubeczki”,  „wędrówka butów” itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Zachwycone dzieci wspólnie z wychowawczyniami przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los, przyglądając się cieniom woskowych tworów.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następne wróżby  andrzejkowe. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

 

Powrót do wyboru aktualności