Nagłówek Napis

"Pierwszy Dzień Wiosny" - "Dzień Kolorowej Skarpetki"

22 marca 2021 roku mimo mroźnej aury pogodowej, zimnego jeszcze wietrzyku, a także padającego drobnego śniegu, przedszkolaki z okrzykami radości przy dźwiękach instrumentów witały pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Witając Wiosnę  nie zabrakło także zabaw przy ulubionych "wiosennych" piosenkach. Radość i uśmiech gościł na twarzach naszych pociech od samego rana. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

 Dzieci  w tym dniu miało także na nogach dwie różnokolorowe skarpetki.

A dlaczego?

Dlatego, że 21 marca  oprócz tego, że jest  to pierwszy dzień   kalendarzowej  wiosny - jest to  również Ogólnoświatowy Dzień  Osób  z Zespołem Downa. I tego właśnie dnia zakładamy dwie różnokolorowe skarpetki. Można powiedzieć, że jest to dzień kolorowej skarpetki. Cały personel przedszkola oraz przedszkolaki miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki "nie od pary". Chcieliśmy przyłączyć się do ogólnoświatowej akcji, a  kolorowe skarpetki były dla nas symbolem solidarności, tolerancji, jedności z osobami z zespołem Downa.

Powrót do wyboru aktualności