Nagłówek Napis

Angielskie zwyczaje

Święta,święta i po świętach! Z pewnością Easter Bunny - Wielkanocny Króliczek dotarł z prezentami do każdego z Was. A co przynosi Bunny angielskim dzieciom w Wielkiej Brytanii i jak one spędzają tam Easter - Wielkanoc?

Zapraszamy do poogladania filmiku

https://youtu.be/jD9mR2JinMo

W Wielkiej Brytanii dzieci uważają, że jeśli są grzeczne Easter Bunny obdarowuje je drobnymi upominkami w postaci czekoladowych jajek (chocolate eggs) różnej wielkości.

Egg hunt- polowanie na jajka. W niedzielny poranek dzieci szukają czekoladowych jajek schowanych przez rodziców w ogrodzie wśród traw , krzewów i drzew. Wygrywa dziecko, któremu uda się znaleźć najwięcej łakoci.

Rolling eggs- turlanie jajek jest to zabawa która polega na toczeniu ugotowanych na twardo jaj ze wzgórza.Osoba której jajko sturla się najdalej lub najszybciej, lub rozbije się jako ostatnie- wygrywa.

Pace egging- dzieci w Anglii chodzą od domu do domu w Wielkanoc i proszą o czekoladowe jajka. W zamian za to obiecują nie pojawić się w tam do następnej Wielkanocy.

Egg tapping- czyli tłuczenie skorupek przy stole między dwoma osobami. Gracze stukają jajkami jajka swoich przeciwników tak aby pękła skorupka. Wygrywa osoba, której jajko ocalało. 

Brytyjczycy nie polewają się wodą w drugi dzień Wielkanocy, popularny w Polsce Śmigus-Dyngus nie jest znany na wyspach. A może Wam spodobała się któraś z angielskich tradycyjnych zabaw wielkanocnych? Jeśli tak zaproście kogoś do wspólnego spędzania jeszcze trwającego okresu wielkanocy. Jeśli nie macie w pobliżu wzgórza potrzebnego do wyścigu toczonych jaj ,zróbcie wyścig jaj na łyżkach. Kto pierwszy dotrze do mety z jajkiem na łyżce- wygrywa.

Możecie również wydrukować maskę króliczka, pokolorować, wyciąć i nosić podczas wspomnianych zabaw.

maska bunny.pdf

(10 KB)

Zapraszamy również do zabaw ruchowych jeszcze  w tematyce światecznej. Zaproście do zabawy siostrę, brata lub mamę i tatę! życzymy miłej zabawy :)

https://www.youtube.com/watch?v=FfwAlxcPD8Q&ab_channel=AkademiaKrokietaiLamy

Powrót do wyboru aktualności