Nagłówek Napis

"SKĄD SIĘ BIERZE MIÓD" - SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

W dniu 22 czerwca 2022 przedszkolaki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swą wiedzą podzielił się niezwykły gość – tato naszej koleżanki Hani z grupy starszaków - Miłośnik Pszczelarstwa Pan Paweł.

Zaproszony pszczelarz przybył do naszego ogrodu przedszkolnego  w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci  w trakcie spotkania zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół.  Poznały fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół. Miały przyjemność zobaczyć strój pszczelarza  oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.
Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.
Po ciekawych zajęciach dzieci zaśpiewały  piosenkę  „Przyleciała pszczoła, miła i wesoła”.

Dziękujemy  Panu Pawłowi  za tak cenną lekcję przyrody pełną informacji i ciekawostek z życia pszczół.

Powrót do wyboru aktualności