Nagłówek Napis

Teatrzyk ,,Futerko Jeżyka"

13 listopada 2015r.przyjechał do Nas Teatr Horyzont. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Futerko Jeżyka". Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało.

Spektakl uczy dzieci szacunku do tego co posiadają oraz radości nawet z drobnych sukcesów.

Aktorzy poprzez treść bajki wyśmiewają takie cechy jak zachłanność i próżność oraz ukazują znaczenie przysłowia: „Cudze chwalicie, swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie”.

Przesłaniem wychowawczym spektaklu jest uświadomienie dzieciom, że największą wartością posiadanych rzeczy jest ich funkcjonalność a nie moda, wygląd lub marka co prowadzić może do zawiści bądź egoizmu a nawet narażać na niebezpieczeństwo.

Spektakl jest o smutnym i nieszczęśliwym Jeżyku, który martwi się tym, że dzieci go nie lubią bo nie jest milutkim i mięciutkim zwierzątkiem. Zatroskany tym, że jest posiadaczem ostrych i kłujących kolców rozmyśla w jaki sposób wymienić je na piękne futerko. W tym czasie spotyka leśnego czarownika - chochlika, który obiecuje mu pomóc. Jednak Tuptuś nie wie, że jest to podstęp. Za sprawą czarodziejskiego eliksiru zamienia go w mięciutkiego baranka. Przemiana sprawiła, że Jeżyk wpada w ogromne tarapaty. Na szczęście wszystko dobrze się kończy. Bohater odzyskuje swoją dawną postać i pewność, że kolce są mu bardzo potrzebne. Własne futerko jest najlepsze. Poprzez niebezpieczeństwa jakie doświadczył przekonuje się , że kolce, które go chronią są najwspanialszym „futerkiem”!

Treść bajki uświadamia dzieciom, że nie zawsze to co ładne jest dobre oraz że nie powinno się oceniać innych po wyglądzie bądź po tym co posiadają.

Powrót do wyboru aktualności